جان لوئیجی بوفون پس از شش ماه بار دیگر در تمرین‌های یوونتوس شرکت کرد.

دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال ایتالیا و باشگاه یوونتوس شش ماه پس از انجام عمل جراحی و دوری از فوتبال بار دیگر دستکش‌هایش را به دست کرد و همراه با هم باشگاهی های خود در تمرین‌های تیم تورینی حاضر شد.

این سنگربان 32 ساله که همراه با آتزوری در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حاضر بود و در همان رقابت ها دچار آسیب دیدگی شد، شش ماه را از فوتبال دور بود. در این مدت مارکو استوراری جانشین او درون دروازه بانوی پیر فوتبال اروپا بود.

بوفون تنها دروازه‌بان تاریخ فوتبال است که 4 بار عنوان بهترین دروازه‌بان جهان را از آن خود کرده است. او روز سه‌شنبه نخستین بار پس از انجام عمل جراحی‌اش همراه با دیگر بازیکنان یوونتوس به تمرین پرداخت. بوفون در نخستین بازی قهرمان جام جهانی 2006 در آفریقای جنوبی برابر پاراگوئه دچار آسیب دیدگی شد و به این ترتیب جام جهانی نوزدهم فوتبال و همچنین تمام رقابت های فوتبال در سال 2010 را از دست داد.

احتمال می‌رود او بتواند تیمش را در شروع دوباره رقابت های سری A که از ششم ژانویه آغاز خواهد شد همراهی کند ولی لوئیجی دل نری، سر مربی یوونتوس دربازی برابر پارما به احتمال زیاد همچنان به استفاده از مارکو استوراری ادامه خواهد داد. این پاداش عملکرد خوب مرد شماره دو تورینی‌ها در نبود بوفون به شمار می‌آید.